top of page
Untitled_Panorama3_edited.jpg

Biz kimiz?

Kurulduğumuz 1986 yılından beri değişen müşteri ihtiyaçları, teknolojik gelişmeler ve piyasa beklentilerini karşılamak için ürün kalitesini ve ürün yelpazesini sürekli olarak genişletmekte ve geliştirmeyiz.

Türkiye'de, Çakıllı Kırklareli fabrikamız, İstanbul merkez ofisimiz ve Almanya Bremen ofisimiz ile 200 kişilik geniş bir aile olarak 24 saat  pamuk ayakkabı bağcıklarından, örgülü karbon kompozitlere kadar geniş bir yelpazede örgülü ürünler üretmekteyiz.

Örgülü teknik ip, iplik ve halatlarda uzmanlaşmış bir aile şirketiyiz.

Yüksek Kaliteli Ürünler

Her metresinde aynı üstün kalite

Ürün kalitemizi sürekli kontrol edebilmek ve iyileştirme çalışmalarımıza yol göstermesi için, şirketimiz içinde yer alan laboratuarımızda hem standard testleri, hem de endüstriye özgü testleri gerçekleştirebiliyoruz.


Tüm işlemler ISO 9001: 2015 standartlarına uygun olarak yapılmakta ve ERP, MRP ve verimlilik takip yazılımı ile planlanmakta ve izlenmektedir.

Her noktada sürekli iyileşmeyi ve geliştirmeyi temel felsefemiz olarak benimsedik
ve aşağıda belirtilmiş olan politikaları en verimli şekilde uygulamayı amaç edindik.

  • Sürekli geleceğe yönelik yatırım ve geliştirme çalışmalarını yapmak, doğru kararları doğru zamanlarda alıp, her zaman her yerde aranılan, tercih edilen bir şirket olmak
     

  • Değişen ve gelişen müşteri ihtiyaçlarını, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip etmek, firmamızın imkanları doğrultusunda bu ihtiyaçların karşılanmasını sağlayarak müşteri memnuniyetini, kalite düzeyini korumak ve arttırmak.

Daha İyi Bir Gelecek İçin Teknoloji

 

Daha hafif, daha güvenli, daha dayanıklı

Sürekli olarak yenilikçi üretim teknolojileri ve ileri teknik tekstil ürünleri ile ürün yelpazemizi geliştirmekteyiz.


HMPE, LCP, Aramid ve Karbon gibi teknik fiberleri kullanarak, daha hafif, daha güvenli ve daha dayanıklı örgülü ipler ve kompozit parçalar üretmekteyiz

about-us-2.png

Tüm Uygulamalara Yönelik İpler

Tekstil ve endüstriyel uygulamalara yönelik ip ve halatlarda 35 yılı aşkın tecrübe

Türkiye’nin önde gelen endüstriyel ve tekstil uygulamalarına yönelik örgülü ip, iplik ve halat üreticisi olarak 35 yılı aşkın tecrübe ve bilgi birikimimiz ile tüm sektörlere yönelik çözümler üretmekteyiz.

Genel merkez binamız, üretim ve depoları içeren üretim tesislerimiz ile toplam 10.000 m2 kapalı alanda tekstil, ayakkabı, ev aletleri, endüstriyel çözümler, performans yelkenleri, askeri uygulamalar gibi sektörlerde müşterilerimiz ile birlikte çalışıyoruz.

Dünyayı Örüyoruz
 
Her ay dünyanın etrafını sarabilecek
kadar ip üretiyoruz.


1.200'den fazla örgü kafası her ay 40.000.000 m örgülü ip üretmekteyiz. 
Düzenli olarak yatırım yapıp, yenilediğimiz makine parkımız ile Avrupa'nın en büyük örgükapasitelerinden birini sahibiz.


Aynı zamanda üretimde çeşitlilik anlayışımızla farklı üretim sistemlerini bünyemizde barındırarak müşterilerimize hızlı ve özel çözümler sunabilmekteyiz.

Quality.jpg

Örgülere Yönelik

Teknik Bitirme İşlemleri

Daha iyi bir ip yapmak

 

AR-GE çalışmaları ile birlikte daha üstün özelliklere sahip olması için uyguladığımız teknik bitirme işlemlerini sürekli geliştirmekteyiz. Bu uygulamalara yönelik makine parkur hatlarını ve kalitesini ve bu alanda bilgi birikimimizi geliştirmek üzere düzenli yatırımlar yapmaktayız.

Teknik iplerin yüksek ısılarda gerdirilmesi ve kimyasal kaplamalara yönelik 4 adet üretim hattı

TICK.png

9 adet tekstil kordonlarının parlatılması ve mumlanmasına yönelik üretim hatları

TICK.png

Epoksi kaplama, alev geciktiricili ve ısıyla büzülmeye dayanım gibi özelliklerin iyileştirilmelerine yönelik bitirme makinaları

TICK.png

Dünyanın Dört Bir Yanına Yayılmış Müşteri Ağı

Büyük ve küçük müşterileri ile dünyanın her yerinde

Kord olarak servis ağımızı ve müşteri ilişikilerimizi dünyanın dört bir yanındaki yerel mağazaların yanı sıra büyük uluslararası şirketlere de hizmet verebilmek için tasarladık.

Yerel distribütörlerimiz, satış temsilcilerimiz ve doğrudan sevkiyatlarımız sayesinde Kord ürünleri şu anda 50'den fazla ülkede kullanılmaktadır.

bottom of page